Podcasty, czyli język angielski XXI wieku

Sposoby nauki języków obcych nieustannie zmieniają się i ewoluują w czasie. Coraz częściej odchodzi się od nauki jedynie z książek i uczenia się słówek, czy gramatycznych reguł na pamięć. Rosnącą popularnością cieszą się podcasty. Co to w ogóle jest? Podcasty są formą internetowych publikacji – mogą być to filmy lub nagrania dźwiękowe. Na ogół nagrywane są w seriach, przypominają pojedyncze odcinki, które razem tworzą obszerną prezentację na dany temat. Zapoczątkowane zostały jako forma przekazywania wiadomości i wypowiedzi publicystycznych, ale coraz częściej wykorzystywane są w nauce języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego.

Słuchaj o czym tylko chcesz

podcasty nowa nauka angielskiegoPodcasty dają praktycznie nieograniczone możliwości. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Można posłuchać komentarzy dotyczących polityki czy sytuacji ekonomicznej. Można również dowiedzieć się o najnowszych nowinkach technicznych, sporcie, kulinariach, czy o tym co będzie modne w nadchodzącym sezonie na paryskich wybiegach. Powstają bardzo różne podcasty, które poruszają zagadnienia dotyczące wielu dziedzin. Jest to dobra wiadomość dla osób, które chcą dzięki podcastom uczyć się angielskiego, ponieważ można poszerzyć słownictwo dotyczące praktycznie każdej dziedziny. Warto dodać, że oprócz audycji poruszających częste i popularne hobby pojawiają się takie bardzo specjalistyczne, skierowane na przykład do osób, które chcą nauczyć się słownictwa medycznego lub biznesowego.

Ucz się w dzień i w nocy

Podcasty jako sposób nauki języka są niezwykle popularne przede wszystkim dlatego, że można ich słuchać praktycznie w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Po kolejny odcinek ulubionej audycji można sięgnąć włączając radio w samochodzie, zakładając słuchawki na siłowni, czy relaksując się w kąpieli po męczącym dniu. Taka metoda nauki zdecydowanie wygrywa chociażby z zajęciami w szkołach językowych, które odbywają się w ściśle wyznaczonych godzinach. Podcasty mogą towarzyszyć nam zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *